I maršruts
Viens no maršrutiem, kurā iekļauts Lēdurgas dendroparks, ir „Vienas dienas maršruts Vidzemē”. 

Maršruta iniciators ir Lēdurgas dendroparka apsaimniekotājs.

Aptuvenais garums – 95 km.

Nepieciešamais laiks: 8-10 stundas + ēšana.

Maršruts ietver:

1. Rodeļu trase Rāmkalni - garākā rodeļu trase Latvijā.

2. Bīriņu pils - pils apskate, plašas atpūtas iespējas un stārķa ligzda pils tornī.

3. Lēdurgas dendroparks - pavasarī ziedošas magnolijas un daudz citu dekoratīvo koku un krūmu.

4. Vējiņu pazemes ezeri - ezeri zem zemes.

5. Straupes baznīca - zvanu tornis atsevišķi no baznīcas.


 II maršruts


Melngaiļa taka


LĒDURGAS DENDROPARKS

Dendroloģiskais parks ir viens no bagātākajiem parkiem Latvijā. 10ha ieaudzēts virs 1000 dažādu sugu, pasugu, varietāšu un formu koku un krūmu.
Parka radītājs un veidotājs Arvīds Janitens 2003.gadā saņēma apbalvojumu -Triju Zvaigžņu ordeni.Šobrīd dārznieka darbu turpina Karoļa Treija tūrisma individuālais uzņēmums.
Kontakti: Sarmīte Kauliņa, mob. 25910015.


ZAĻĀ BIRZS- LIELĀKĀ VEIMUTPRIEŽU AUDZE LATVIJĀ

Zaļā birzs atrodas pie ceļa Lēdurga - Igate un ir Latvijas Valsts mežu Rietumvidzemes mežsaimniecības īpašums. Zaļajā birzī pirms 110 gadiem iestādītas Krievijas lapegles, Benksa priedes, Vienādzvīņu baltegles un Veimutpriedes.
Pēc profesora dendrologa Andra Zvirgzda atzinuma Veimutpriežu audze ir ļoti vērtīga un Latvijas apstākļos viena no lielākajām, daudzskaitlīgākajām un veselīgākajām.VESELĪBAS AUGU BRĪVDABAS EKSPOZĪCIJA

Melngaiļa taka ir maršruta jaunākais tūristu apskates objekts, kurā patlaban pārstāvēti vairāk nekā 300 dziedniecības augi.
Jau izsenis dziedniecības augu pielietošana cilvēku veselības saglabāšana (fitoterapijā) bijusi latviskās dzīvesdziņas sastāvdaļa. Mūsdienu aktualitāte - nodrošināt tās pēctecību. Apmeklējot jauno funkcionālo ekspozīciju, tūristi iegūs priekšstatu par veselības augu pārsteidzošo daudzveidību, to pielietošanu pirts dziedniecībā, aromterapijā un šodien tik nepieciešamo uztura bagātinātāju sagatavošanā mājas apstākļos. Neatzīt un neizmantot veselības augu milzīgās potenciālās iespējas - tas nozīmē nostāties pret veselo saprātu un zinātni.

Jānis Ulmis, tālr. 29479172. e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ,'; document.write( '' ); document.write( addy_text45659 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu "Avotiņi", Lāde, Limbažu pagasts


ŠINŠILU APSKATE ZS "SAUTLĀČI"

Ja Jūs izlemsiet mājās turēt kādu dzīvu radībiņu, tad tieši šinšillas izraisīs gan Jūsu personiskās simpātijas, gan pozitīvās emocijas.
Pat vislielākie mājdzīvnieku noliedzēji, ieraugot neparasti pūkaino un jestro draiskuli ar dzirkstošām acīm, lielākoties atmaigst un iegūst sev jaunu draugu.

Limbažu raj., Vidrižu pag., Z.s. ,,Sautlāči" tālr. 26792029 ; 29737520, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotuA. UN M. ANDRUSU ETNOGRĀFISKO PRIEKŠMETU KOLEKCIJA

Nekas nedrīkst pazust no mūsu tautas atmiņas - arī seno sadzīves priekšmetu izskats un pielietojums. Kolekcijā sakrāti dažādās dzives situācijas svarīgi rīki, katram no tiem ir savs stāsts, kuru var pastāstīt saimnieks.
Alfrēds Andruss. Tālr.: 29320222.


E. MELNGAIĻA MUZEJS

Mājā, kura kādreiz bija Igates pagastskola, skolmeistara ģimenē dzimis Emīlis Melngailis.
Tagad šai mājā var uzzināt gan par tā laika skolu, gan par Melngaiļa dzīvi un darbu, gan līdzi darbojoties iepazīt latviešu tradicionālās kultūras vērtības.
Bet to, kāpēc skolmeistars savu dēlu skoloties sūtīja uz Lēdurgas pamatskolu, varbūt izdosies uzzināt, ja dosities Melngaiļa takā pa viņa pēdām...
Tālr.: 26428989; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu